Pojazdy specjalistyczne

Pomoc drogowa Legnica Możliwość komentowania Pojazdy specjalistyczne została wyłączona 67
Pojazdy specjalistyczne
1 vote, 2.00 avg. rating (59% score)

pojazdy-specjalistyczne-5Pojazd do zadań specjalnych, czyli taki pojazd samochodowy lub przyczepa, który przeznaczony jest do wykonywania specjalnej funkcji. Zadania jakie taki pojazd ma wypełnić powodują konieczność specjalistycznego dostosowania nadwozia lub posiadania specjalnego wyposażenia.

Pojazdy specjalistyczne często możemy spotkać w strażackich remizach. Takimi pojazdami będą chociażby strażackie wozy gaśnicze, pojazdy specjalistyczne z drabinami, czy też rzadziej spotykane pojazdy specjalistyczne używane na wypadek skażeń biologicznych i chemicznych.

Pojazdy specjalistyczne są także częstym widokiem w armii. Pojazdy gąsienicowe, amfibie, czy pojazdy opancerzone również możemy zaliczyć do tej kategorii.

Ale także w środowisku cywilnym mamy często do czynienia z pojazdami specjalistycznymi. Na przykład w okresie zimowym, na górskich stokach częstym widokiem jest ratrak i pług śnieżny.

W zasadzie każdej dziedzinie działalności człowieka, w której wykorzystywane są pojazdy mechaniczne możemy spotkać się z pojazdami specjalistycznymi.

Inne wpisy artykuły o motoryzacji i transporcie:

Author

Related Articles

http://arturpomocdrogowa.pl/

Search

Back to Top